ŽIVOT HANDICAPOVANÝCH

ŽIVOT HANDICAPOVANÝCH

Jednou až dvakrát za měsíc se na naší univerzitě v Českých Budějovicích konají studentské diskusní večery, kde hlavními aktéry nejsou profesoři, ale jsou to lidé z řad studentů. Pokud vědí o tématu, které by lidi mohlo zajímat, mohou si vyzkoušet jaké to je, být na okamžik přednášejícím a sdělit svým „spolužákům“ něco málo o problematice tématu, které si vybrali.
Dne 17.4. 2012 se i Marek Müller , student Teologické fakulty oboru sociální a charitativní práce (člen klubu 1.máje), a Katarína Kolaříková, studentka Zdravotně sociální fakulty oboru speciální pedagogika (členka klubu 1.máje a členka KSČM) rozhodli zasvětit své známé, přátele, spolužáky do pro ně velmi dobře (i z praxe) známého tématu ze sociální oblasti. Diskusní večer byl zaměřen na problematiku handicapovaných osob. O Způsobu života a útrapách postižení, ale také o veselých zážitcích se svým stejně postiženým kamarádem popovídal zrakově postižený student Teologické fakulty, Marek, který nám předvedl i nějaké kompenzační pomůcky jako notebook s hlasovým zařízením, řádek, teploměr, hladinku, aj.
Problematiku handicapovaných osob, způsob jejich života a zapojení do společnosti probrala studentka zdravotně sociální fakulty Katarína Kolaříková, která pomáhá svým rodičům starat se o mentálně postiženého bratra, a proto jí je tato problematika velmi blízká.

Marek Müller a Katarína Kolaříková

Příspěvek byl publikován v rubrice Klub 1. máje, Články se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u ŽIVOT HANDICAPOVANÝCH

  1. Snaha o spojení napsal:

    Je dobře že se mladí prezentují mezi mladými a osvětlují sociální problematiku.Právě tato oblast je široká,mnohdy jí nerozumí pro svoji různorodost ani členové strany.Takže osvěta v tomto případě mezi mladými je potřebná.Je škoda,že město již
    přes rok pracuje na plánu sociálního rozvoje což bude třeba i financovat a naši zastupitelé o tom buď nic nevědí a nebo se v tom neumí orientovat.Ti mladí to za ně ale neudělají.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>