Navštívili jsme soudruhy z Die Linke

Poslední předprázdninový víkend se vydalo 12 jihočeských komunistů na cestu do východoněmeckého Suhlu.
Program, který pro nás němečtí soudruzi připravili, byl bohatý na politické a kulturní akce. Hojně jsme diskutovali a odnesli si mnoho zajímavých a užitečných poznatků.
I přes vzdálenost, kterou číselník tachometru vyjádřil kulatou pětistovkou, nás mnoho nedělí. Naši spolubojovníci na poli ochrany sociálního státu se potýkají s podobnými problémy, které trápí i občany České republiky.
Soudruhům z Die Linke můžeme závidět počty jejich mladých sympatizantů a následovníků. Je jasné, že mládež v Německu vnímá levici intenzivněji – jako životaschopnou alternativu stávajícího systému.
Obdobně je tomu i v jiných zemích, jen u nás jsme trochu výjimkou. A právě to se nyní snažíme změnit.
Věřím, že spolupráce se zahraničními levicovými stranami a organizacemi nás naučí lépe porozumět mechanismu získávání zájmu mladých lidí o politiku KSČM.
Návštěva Suhlu nám přinesla inspiraci pro osvětlování politiky strany a podstaty socialismu 21. století jako efektivního nástupce porevolučního „mafiokapitalismu.“

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, Klub 1. máje, Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>